02.12.2017 tarihinde,Excel Fonksiyon konularına "Dizi Formülleri ve SUMPRODUCT" sayfası eklenmiştir.

31.10.2017 tarihinde,VBA Dictionary sayfasına Dictionary, Collection ve Collection dizisinden oluşan ilginç bir örnek eklenmiştir.

26.10.2017 tarihinde,Excel Fonksiyon konularına "İsatistiki ve Matematiksel fonksiyonlar" sayfası eklenmiştir.

Hakkımda

2000 yılında İTÜ Endüstri Mühendisliğinden mezun olduktan sonra Perakende Satış yapan bir mağazalar zincirinde satınalma sorumlusu olarak çalıştım. Üniversite zamanında merak saldığım makrolar bu şirkette oldukça işime yaramıştı. Bir yandan kendimi excel konusunda çok yeterli sayıyor bir yandan da sürekli yeni birşeyler öğreniyordum, ve bi süre sonra excel konusunda çok iyiyim demeyi bıraktım. Gözünüzü korkutmak gibi olmasın ama özellikle VBA uygulamaları ve makrolar işin içine girince excelin sonsuz bir derya olduğunu anlıyorsunuz.

2004 yılından beri, büyük bir bankanın Bireysel Bankacılık bölümünde MIS'ten sorumlu yönetici olarak çalışıyorum. Çok yoğun bir tempomuz olduğu için bu sitede genelde bahsettiğim herşey(kısayollardan makrolara) hayat kuratırıcı olmakta. Bu sayede, bazen ortalama bir excel kullanıcısının birkaç saatte yaptığı işleri birkaç dakika içinde yapabiliyorum, bazı durumlarda ise ortalama değil ileri excel kullanıcılarının bile yapmakta zorlanacağı şeyleri kolaylıkla yapabiliyorum. Bununla birlikte öğrenmenin yaşı ve sonu yoktur diyip her fırsatta yeni ne öğrenebilirim diye de bir arayış içindeyim, ve çoğu zaman "Bunu nasıl bu zamana kadar öğrenmemişim" dediğim olmuştur.

Volkan Yurtseven

 

YORUMLAR